Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 1 Blok No : 57 Kat: 4 Nişantaşı/İstanbul

Pazartesi / Cumartesi : 09.00 - 19.00

Safir Fue Saç Ekimi

Safirin mucizevi etkisiyle tanışın!

Dünyada en sık kullanılan saç ekim tekniği olan FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu), safirin hassasiyetiyle çok daha hızlı ve doğal sonuç veren bir hale gelmiştir. Çelikten çok daha hassas olan safir uçlar, daha küçük, sık ve pürüzsüz mikro kanallar açılmasını sağlayarak doku deformasyonunu en aza indirir ve kabuklanmayı azaltır, iz kalmasını önler. Saç köklerinin doğal çıkış yönüne uygun şekilde saç ekimine imkân sunduğu ve diğer yöntemlere göre daha sık ekime müsaade ettiği için kişinin kendisinin dahi ayırt edemeyeceği doğallıkta dolgun saçlara sahip olmasını sağlar.

Safir FUE yönteminin sık ekim yapmanın dışında da avantajları bulunmaktadır. Bu yöntem, şişkinlik gibi olağan komplikasyonların görülme oranını oldukça düşürmektedir. Safir uçlarla açılan mikro kesikler iyileşme süresinin de kısalmasına yardımcı olur. Safir FUE yönteminin bir diğer avantajı ise safir bıçakların alerji ihtimalini ortadan kaldırmasıdır.

Safir FUE, geniş bir alanda gerçekleşen yoğun saç kayıplarına karşı etkili bir yöntemidir. Ayrıca şakaklarda açılma, alın çizgisinin geriye gitmesi, saçın tepeden açılması ya da homojen seyrelme gibi tipik saç dökülmelerine karşı da kalıcı çözümdür.

Operasyonun herhangi bir sağlık riski bulunmamaktadır. Ancak tedavinin maksimum başarıya ulaşması ve mümkün olduğunca çok saç kökünün olumlu sonuç vermesi için operasyon öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Operasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler:

  • Kan sulandırıcı ilaçlardan ve yeşil çay gibi bitkisel takviyelerden uzak durulmalıdır.
  • Operasyonun 2-3 gün öncesinde alkol ve sigara kullanımından kaçınılmalıdır.
  • Operasyon günü saçların temiz olmasına ve herhangi bir kozmetik ürün kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir.
  • Hastanın ekim öncesi iyi dinlenmiş, iyi uyumuş olması önerilmektedir.
  • Giyinip soyunurken saç köklerine zarar vermemek adına fermuarlı ya da düğmeli kıyafetler giymiş olmaya özen gösterilmelidir.

Operasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

  • Ekimden 1-2 gün sonra ilk yıkama işleminin klinikte gerçekleştirilesi önem taşır.
  • Alkol ve sigara tüketiminden kaçınmak oldukça hassas olan ekim bölgesinin iltihap kapmasını önlemek ve iyileşme sürecini hızlandırmak için oldukça önemlidir.
  • İlk iki hafta ağız egzersizlerden kaçınılmalıdır.
  • İlk iki hafta suyla temastan kaçınılmalıdır.
  • Ekimden 1-2 ay sonra şok dökülme evresi gerçekleşir. Bu süreçte endişeye kapılmamak gerekir. Geçici olan şok dökülme evresi haftalar içerisinde sonra erer ve kişinin kalıcı saçları uzamaya başlar.

Operasyon Süresi

Ortalama 8 saat

Anestezi

Local

Sonuç Alınacak Süre

1 yıl

Kullanılan Teknikler

Fue, sedasyonlu, traşsız saç ekimi, DHI

Kimler Yaptırabilir

Genel sağlık durumu iyi,
donör bölgesi yeterli olan herkes.

Operasyonun Riskleri

Diğer saç ekimi yöntemlerine göre
tüm riskler daha azdır.

Tam iyileşme süresi

10-12 gün