Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 1 Blok No : 57 Kat: 4 Nişantaşı/İstanbul

Pazartesi / Cumartesi : 09.00 - 19.00

DHI Saç Ekimi

DHI, yani doğrudan saç ekimi (direct hair implantation) yöntemiyle saç kökleri “choi” adı verilen aşırı derecede ince uca sahip medikal bir kalemle toplanır ve cilde mikro kesikler açılmadan doğrudan kafa derisine yerleştirilir. Böylece diğer işlemlerde yer alan kanal açma işlemine gerek kalmaz. Bu yöntem sayesinde sağlıklı dokulara verilen hasar tamamen ortadan kalkar ve saç kökü kaybı minimuma indirilir. Kökler alındıktan sonra anında saç derisine yerleştirildiği için saçların çok daha sağlıklı kalmasını ve kafa derisinin çok daha hızlı iyileşmesini sağlar. Böylece günlük hayata hızla dönmeniz kolaylaşır. Diğer yöntemlere göre çok daha sık ekim yapılmasına olanak verdiği için ekim yapılan alanın kısıtlı olduğu durumlarda oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Operasyon öncesi estetik alanında uzman bir hekimin saç tasarımını yapması ve ekimi gerçekleştirilecek bölgeye karar verilmesi çok önemlidir. Böylece ekim gerçekleştirilen alanda uzayacak saçların doğal ve sağlıklı görünümü önceden planlanır. Hastalar beklenmedik sonuçlarla karşılaşmaz.

Operasyon aşamasına geçildiğinde ise, DHI saç ekimi yönteminde genellikle kişinin ense bölgesi donör bölge olarak seçilmektedir. Ense kökünde yer alan sağlıklı saçlar özenle alınır ve saçlar, canlılığını korumasını sağlayan bir solüsyona bırakılır. Donör bölgeden saç alım işlemi tamamlanır tamamlanmaz ekim gerçekleştirilecek bölgeye anestezi uygulanır ve ekim işlemine başlanır. Böylece ekim için çıkarılan saç köklerinin hayattta kalma ve uyum sağlama oranı oldukça artmaktadır. 40-45 derecelik açıyla yerleştirilen saç kökleri önceden belirlenen saç tasarımını uygun bir şekilde ekilir. DHI yöntemi tek seferde maksimum saç kökü ekimine olanak sağlayan saç ekim yöntemlerinden biri olması nedeniyle bir çok saç sorununa karşı çözüm olarak tercih edilebilir. Buna karşın bazı saç ekim tekniklerine oranla daha maliyetli bir yöntemdir.

Operasyon Süresi

10-12 saat

Anestezi

Local Anestezi

Sonuç Alınacak Süre

1 yıl

Kullanılan Teknikler

DHI, isteğe göre saç lazeri ve IV destekli besleyici tedavi

Kimler Yaptırabilir

Genel sağlık durumu iyi, donör bölgesi yeterli olan herkes.

Operasyonun Riskleri

Herhangi bir risk bulunmamaktadır,

Tam iyileşme süresi

10-12 gün