Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 1 Blok No : 57 Kat: 4 Nişantaşı/İstanbul

Pazartesi / Cumartesi : 09.00 - 19.00

Saç Lazeri

Saç lazeri nedir?

Saçlar gerek kadınların gerekse erkeklerin en önemli estetik aksesuarı. Etkileyici bir görünüme sahip olmak ve iyi hissetmek için saçlarımızın yapısı ve şekli oldukça önemli. Ancak modern yaşamın getirdiği sağlıksız yaşam koşulları, stres, genetik faktörler, ileri yaş, troit hastalığı, demir ve D vitamini eksikliği saç kaybı yaşanmasına neden olabiliyor. Saç tellerinin zayıflaması, incelmesi ve bazı bölgelerin tamamıyla açılması şeklinde görülen saç kaybı, insanların motivasyon ve özgüvenlerinin, dolayısıyla yaşam kalitelerinin düşmesine neden oluyor. İşte saç lazeri, saçları güçsüzleşen veya saç kaybı yaşayan kişilerin gündelik yaşamdan kopmadan ve sevdiklerinden ayrılmadan; sağlıklı, acısız ve güvenli bir yöntemle hep hayal edilen dolgun saçlara kavuşmasını sağlıyor. Saç lazer tedavisi incelmiş saçları kalınlaştırıyor, dökülmeyi durdurarak saç gelişimini destekliyor.

Saç lazeri nedir, saç kaybına nasıl bir çözüm sunabilir sorusu kısaca şöyle yanıtlanabilir: Saç lazeri, güncel teknoloji ürünü lazer cihazları kullanılarak saç bölgesinde, deri altındaki kan dolaşımının artırılması ve böylelikle mevcut saçların güçlenmesini sağlayan, saçsız alanlarda ise saç çıkmasını tetikleyen ve hızlandıran sağlıklı, güvenli ve etkin bir tedavi yöntemidir.

Saç lazeri nasıl uygulanır?

Öncelikle uzman bir dermatolog tarafından konsültasyon ve saç analizi yapılıyor. Kişinin saç yapısına ve dökülmenin derecesine göre seans sayısı ve sıklığı belirleniyor. Ardından saç bölgesine dermapenle minik minik kanallar açılarak saçların büyümesini ve beslenmesini hızlandıran bir serum uygulanıyor. Serum, yapılan masajla saç derisini yediriliyor. Sonrasında lazer cihazıyla saç derisinin altındaki, işlevini yitirmiş olan kılcal damarlara atış yapılarak o bölgedeki kan dolaşımı hızlandırılıyor. Dermapen ve besleyici serum, lazer uygulamasının etkinliğinin artmasını sağlıyor. Açılan kanallar sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eden lazer ışınları, aktif olmayan saç köklerini uyarıp protein sentezi ve hücre yenilenmesini tetikliyor.

Saç lazer tedavisi hem yeni saç kökü gelişimine hem de mevcut saçların güçlenip kalınlaşmasına destek oluyor. İlk aşamada haftada iki kez 20şer dakikalık seanslar şeklinde uygulanıyor. Kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte haftada 1 kez olmak üzere toplam 10 seansta (3-4 ay içinde) gözle görülür sonuçlar alınabiliyor. İstenilen etkinin sağlanması için saç lazeri tedavisinin en az 6 ay süresince uygulanması öneriliyor. Hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça başarılı sonuçlar veren saç lazer tedavisi sayesinde insanlar tamamen ağrısız, konforlu ve güvenli bir biçimde gür ve dolgun saçlara sahip olabiliyor.

Saç lazeri tek başına etkin bir yöntem olduğu gibi saç ekimi tedavisiyle kombine olarak da uygulanabiliyor. Saç ekimi öncesinde, 15 gün-1 ay boyunca yapıldığında beklenenin üzerinde, oldukça verimli sonuçlar alınmasını sağlıyor. Ayrıca saç ekiminden 1 ay sonra yapılan saç lazer tedavisi, ekilen saçların daha hızlı çıkması ve %90-95 oranında (Lazerle desteklenmeyen saç ekiminde bu oran %70-80 arasındadır.) tutunmasına destek oluyor. Saç ekimi sonrasında ekilen saçların çok daha erken ve gür çıkmasını isteyenler için saç lazeri tedavisi oldukça etkili ve ideal bir çözüm sunuyor.

Kadınlarda saç lazeri tercih edilir mi?

Özellikle kadınlarda saç lazeri büyük ölçüde çözüm sağlar, ekim olayı genelde en sona bırakılır. Öncelikli amaç güçlenebilecek yapıyı harekete geçirmek, dökülmeyi durdurmak, saçı daha canlı, parlak ve kaliteli hale getirmektir. Kadınlarda saç dökülmesi yüzde 60-65 oranında genetiktir. Bunun dışında guatr hormonu, kadınlık hormonu, vitamin eksiklikleri, demir, çinko selenyum gibi element eksikliği kadınlarda saç dökülmesinde önemli bir orana sahiptir. Bu nedenle kişi geldiği zaman öncelikle araştırmaya alınır. Eksiklikler saptanır, eğer hormonel bir durumsa kadın hastalıkları uzmanıyla ortak çalışarak tedavi planlanır. Saç lazeri de bu doğrultuda uygulanır.

Kadınlarda saç tedavisinde kullanılan tedavilere göz atacak olursak; Growth Factor tedavisi serum ve lazer tedavisini saymak mümkündür. Lazer tedavisinde 6 aylık bir süreçte saçların kalitesinde ve yoğunluğunda artış olduğu görülür.

More from the blog

IV Destekli Saç Tedavisi | Saç Ekimi

  IV Nutritions destekli saç ekimi tedavisi nedir? Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak ve kendini iyi hissetmek her insanın hakkı. Ancak modern şehir hayatından kaynaklanan...

Saç Tedavileri

Saç Tedavileri Saçın dökülmesinin kadınlarda yüzde 60-65, erkeklerde ise yüzde 99 nedeni genetiktir. Anneden veya babadan gelen genlerle saç kalitesi, saç teli kalınlığı, saç dökülmesi...

TDF Saç Ekimi

TDF ( Two Days Fue ) Yöntemi ile Saç Ekimi TDF ( Two Days Fue ) yöntemi, saç ekiminde kullanılan güncel teknolojidir. Bu metotta saç...

Sedasyonlu Saç Ekimi

Sedasyonlu Saç Ekimi Hastanın saç ekimi işlemini endişesiz, ağrısız ve sorunsuz geçirmesini sağlamak amacıyla geliştirilen anestezi yöntemleri, medikal işlemlerin çok önemli bir parçasını oluşturur. Sedasyon...